layer

Quizy dla dorosłych

Edukujemy, poznajemy. Nasi przewodnicy stworzyli quizy przez, które lepiej poznasz poznasz polską scenę muzyczną.

Wydarzenia muzyczne

Zaznacz poprawne odpowiedzi

1

1. Monika Brodka pierwszy raz dała się poznać szerszej publiczności, wygrywając w 2004 r. popularny telewizyjny konkurs wokalny. Jaki?

2

2. Do tej pory wśród polskich wykonawców najwyższe miejsce w konkursie Eurowizji osiągnęła Edyta Górniak na konkursie w 1994 roku, zdobywając drugie miejsce z piosenką „To nie ja!”. Kto spośród polskich wykonawców osiągnął drugi najlepszy rezultat?

3

3. Najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne polskiego przemysłu fonograficznego przyznawane w od 1995 r. to:

4

4. W którym z wymienionych miast nie odbywał się organizowany przez Jurka Owsiaka Przystanek Woodstock?

5

5. Przez krótki czas, w latach 1977-1980 jeden z polskich festiwali nosił nazwę Festiwalu Interwizji i miał stanowić konkurencję dla Konkursu Piosenki Eurowizji. Był to:

6

6. Program telewizyjny prezentujący cotygodniową listę najpopularniejszych piosenek w kraju, emitowany w latach 1995-2006 na antenie TVP2 nosił nazwę:

7

7. Największy polski festiwal muzyki country i folk i jeden z największych tego typu festiwali w Europie i na świecie, Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk odbywa się nieprzerwanie od 1982 roku w:

8

8. Festiwal Muzyczny „Ku Przestrodze” poświęcony jest pamięci:

9

9. Artur Rojek, znany jako wokalista Myslovitz, Lenny Valentino i jako artysta solowy, jest pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem artystycznym jednego z polskich festiwali. Którego?

10

10. Pierwszym Polakiem wybranym na funkcję przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu pianistycznego Montreux Jazz Piano Competition był:

11

11. W czasach PRL często wyśmiewany Festiwal Piosenki Żołnierskiej odbywał się w:

12

12. Coroczny festiwal muzyki metalowej i hardrockowej odbywający się od 1986 roku w katowickim Spodku nazywa się:

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.