layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

30.11.2021

Zmieniliśmy się nie do poznania, wiele nowości w naszym portalu!

Nasz portal przeszedł w tym roku wielką tranformację i całkowicie zmienił swoją szatę graficzną i układ. To już sami widzicie. Ale nie wiecie, że od dzisiaj wprowadziliśmy szereg nowych funkcjonalności i rozbudowaliśmy portal.

Oto szczegóły:

1. Silniejsze zintegrowanie z częścią platform streamingowych oraz mediów społecznościowych - szczególnie poprzez wprowadzenie funkcji logowania się do naszego serwisu poprzez Facebook oraz Google, a także poprzez bliższą współpracę i integrację funkcjonalności z serwisami Spotify i YouTube.

2. Wprowadzenie kolejnych gatunków muzycznych - a nade wszystko inna ich ekspozycja, tak by części serwisu im poświęcone znalazły się na głównej stronie portalu.

3. Polepszenie szaty graficznej serwisu - chodzi zarówno o sam wygląd, jak i układ, które istotne są dla poprawy dostępności. Dostosowaliśmy ów projekt do jak najbardziej przyjaznego i możliwie najpowszechniejszego użytkowana go przez odbiorców.

4. Rozbudowaliśmy także mechanizm filtrowania i przeszukiwania dostępnej bazy playlist, w tym m.in sortowanie po rodzaju źródła pochodzenia utworów, na których są stworzone (na dzisiaj Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music), co znacznie poprawiło dostępność publikowanych treści. Dzięki temu osiągamy coraz bardziej efekt częstszego korzystania na co dzień z serwisu - chodzi o nawyk codziennego odwiedzania serwisu.

4. Wprowadziliśmy - ale nadal w niewielkim stopniu - zagraniczny repertuar obecny na playlistach w Przestrzeni Muzyki - dopuszczając także do obiegu utwory zagranicznych twórców.

5. Ponadto organizujemy warsztaty online z zaproszonymi gośćmi ze świata kultury i nowych technologii, które są poświęcone promocji i dystrybucji polskiej muzyki, a także obecności polskich twórców i artystów w świecie cyfrowym.

Ale to nie wszystko.

Od jutra - od 1 grudnia 2021 roku - ruszają dwa zupełnie nowe serwisy: jeden to Muzyczna Mapa Polski wraz ze strefą edukacyjną dla wszystkich grup wiekowych, a także drugi - strefa dla dzieci i młodzieży. O tym napiszemy jeszcze jutro oddzielne komunikaty. Szukajcie ich w naszych aktualnościach.

A wszystko dla Was - naszych odbiorców! Na zdrowie.

Nasz serwis od początku był i nadal jest dostępny dla wszystkich - bez ograniczeń i za darmo. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego naszego projektu. Co więcej, także rewolucyjne zmiany, które przechodzimy w ostatnich miesiącach, były możliwe właśnie dzięki programom dotacyjnym.

Innformujemy o tym wsparciu szczegółowo w zakładce > DOFINANSOWANIE https://przestrzenmuzyki.pl/dofinansowanie

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.