layer

Quizy dla dorosłych

Edukujemy, poznajemy. Nasi przewodnicy stworzyli quizy przez, które lepiej poznasz poznasz polską scenę muzyczną.

Historia polskiej muzyki

Zaznacz poprawne odpowiedzi

1

1. Jacek Kleyff to ojciec jednego z naszych przewodników, Tomasza Kleyffa, znanego także jako Człowiek Nowej Ery. W czasie PRL-u współtworzył m.in. z Januszem Weissem legendarną formację łączącą zaangażowane pieśniarstwo z kabaretem i performensem. Jak nazywała się ta formacja?

2

2. Kompozytorem muzyki do Dziecka Rosemary Romana Polańskiego był:

3

3. Czesław Niemen urodził się w miejscowości Stare Wasiliszki leżącej na terenie, który obecnie nie należy do Polski. Na terenie jakiego kraju znajduje się obecnie ta miejscowość?

4

4.Paweł Kukiz przed założeniem zespołu Piersi, z którym jest najlepiej kojarzony, występował w zespole:

5

5. Jednym z polskich zespołów, które odniosły największy sukces za granicą, jest niewątpliwie polska legenda rocka progresywnego, SBB. Liderem tego zespołu jest od początku jego istnienia:

6

6. Jednym z najwybitniejszych polskich artystów kojarzonych z poezją śpiewaną jest Marek Grechuta, który śpiewał m.in. do słów wiersza „W malinowym chruśniaku” autorstwa:

7

7. Zespół 2 plus 1 śpiewał „Chodź, pomaluj mój świat”. Na jakie kolory?

8

9. Anna Rusowicz, wokalistka przypominająca młodszemu pokoleniu tradycje polskiej muzyki bigbitowej i twórczo je rozwijająca to córka Ady Rusowicz, wokalistki zespołu:

9

8. Piosenka jest dobra na wszystko”, „Tanie dranie”, „Addio pomidory” to piosenki:

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.