layer

O projekcie

Poznawaj bogactwo muzyki w portalu internetowym PrzestrzenMuzyki.pl przez playlisty naszych przewodników i słuchaczy serwisu tworzone w Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.

Oglądaj i odsłuchuj. Po zarejestrowaniu - oceniaj je, komentuj, a także twórz własne playlisty i dziel się nimi ze znajomymi! Naszymi przewodnikami i selekcjonerami są najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. To dzięki nim odkrywamy, inspirujemy się i poszerzamy muzyczne horyzonty. Sprawdźcie kto jest z nami.

Są to między innymi tacy artyści, autorzy, zespoły, chóry i orkiestry jak: Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Tomek Organek, Kuba Badach, Hania Rani, Igor Herbut, Czesław Mozil, Kayah, Ralph Kaminski, Barbara Wrońska, Jan Borysewicz, Chór NFM we Wrocławiu, Skubas, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Wojtek Mazolewski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Marcin Wasilewski, Swiernalis, Ania Karwan, Człowiek Nowej Ery (CNE), Natalia Kukulska, Monika Borzym, Zbigniew Hołdys, Polska Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chór NFM we Wrocławiu, Wojtek Pilichowski, Arek Kłusowski, Magda Ruta, Wojtek Urbański, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Agnieszka Franków-Żelazny, Stach Bukowski, Olga Polikowska, Cukier, Kaczmarek, Robert Cichy, Hyper Son, Pola Chobot & Adam Baran, Michał Tomasik, DJ Nambear, Zabity Za Bity, Orkiestra Sinfonia Viva, Tacher, Maken, Wojciech Jan Pytlakowski, Dagiel, Maciek Nowak i Helaine Vis.

Ponadto tacy dziennikarze i producenci muzyczni, a także didżeje, menedżerowie, audycje radiowe, blogi muzyczne i influencerzy internetowi jak: Bartek Chaciński, Envee, Paweł Sito, Artur Orzech, Mikołaj Komar, Igor Fleiszer/iRobot, DJ Papa Zura, Katarzyna Wodecka-Stubbs, Magda Gacyk, Bajzel, Estera Anna Prugar, Jakub Zańczak, Bartosz Boruciak, Pan Winyl, Mateusz Ryman, Piątek Brzmi Dobrze i Stanisław Trzciński. A także wydawnictwa muzyczne i festiwale muzyczne m. in. KAYAX, FONOBO LABEL, WAGRAM czy Fame Festiwal Toruń. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej. Tu znajdziecie pełną listę: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki > https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy

Podkreślamy, że w przypadku muzyki poważnej, większość muzyków orkiestr i chórów - wspólnie razem selekcjonowało dla Państwa repertuar obecny na ich autorskich playlistach. Wraz z dyrygentami i dyrektorami artystycznymi. Wiele z nich to ich własne, osobiste inspiracje, nie tylko własne nagrania.

Stronę PrzestrzenMuzyki.pl odwiedziło w ciągu pierwszego połrocza funkcjonowania ponad 70 000 unikalnych użytkowników. Dzisiaj to już blisko 100 000 osób!

Aktualności

Quizy

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznają polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Gry

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź

O projekcie

Zaczynamy od polskiej muzyki, czyli polskich wykonawców i/lub polskich autorów. Tak się umówiliśmy i tego się dzisiaj trzymamy. To nie tylko poznawanie fascynującego świata rodzimej twórczości, ale także wsparcie polskiej kultury w trudnym czasie pandemii. Wspieramy polskich artystów i twórców, ponieważ zwiększamy dzięki temu obrót ich dziełami, a autorzy i wykonawcy dostają za to tantiemy. Natomiast dzięki temu generujemy także ruch na platformach internetowych artystów i wydawnictw (w przypadku gdy tworzone i udostępniane u nas playlisyty tam się znajdują). Wkrótce pojawi się u nas także repertuar zagraniczny. Na „jedynce” głównej strony proponujemy u góry tzw. „Playlisty przewodników”, a na dole znajdziecie „Playlisty słuchaczy”. Możecie także zobaczyć wybrane przez Was (konstruowane wg Waszych ocen) „Top 10” playlist w naszym serwisie. Możecie sortować playlisty wg. ocen, daty dołączenia czy alfabetycznie. A także gatunkami muzycznymi.

Dlaczego naszym zdaniem ważne jest to, by inni ludzie pokazywali nam swoje playlisty? Wierzymy, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy także w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w osłuchanie i doświadczenie pasjonatów i ekspertów. Bowiem wierzymy w bezcenną siłę pasji wszystkich słuchaczy oraz w tzw. „human touch” w świecie cyfrowym.

Wierzymy też w Waszą ciekawość. Możecie podejrzeć playlisty innych - nasi przewodnicy i nasi słuchacze układają je poprzez Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music. Możecie posłuchać tego repertuaru bez żadnych zobowiązań, tj. za darmo i bez rejestracji. Przestrzeń Muzyki możecie filtrować poprzez wybór następujących gatunków: pop, rock, stare piosenki, elektronika, dance, house, techno, disco polo, muzyka filmowa, hip-hop, muzyka poważna, folk, reggae, blues, muzyka poetycka, soul, funk, chillout, metal i jazz.

Do tworzenia playlist zapraszamy wszystkich, także stajnie muzyczne, wydawnictwa, grupy menedżerskie, wreszcie innych artystów i dziennikarzy - to dobre miejsce na pokazanie swojego repertuaru i swoich inspiracji fanom i odbiorcom!

Do tworzenia playlist zapraszamy także Was - naszych użytkowników. Cco ważne, nie musicie koniecznie dzielić się autorskimi playlistami. Możecie udostępniać na swoich profilach rozmaite playlisty innych autorów np. takie, które lubicie, podziwiacie, polecacie czy te, których często słuchacie. Najlepszych wyróżnimy na stronie głównej portalu.

Najważniejsze podstrony z playlistami w naszym portalu internetowym:

PLAYLISTY PRZEWODNIKÓW - artyści, dziennikarze, gwiazdy, wydawnictwa etc.
WSZYSTKIE PLAYLISTY - nasi użytkownicy, słuchacze, wymieszani z przewodnikami
LISTA WSZYSTKICH PRZEWODNIKÓW

  1. Playlisty naszych użytkowników są tworzone na ośmiu różnych platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.
  2. Muzykę tę możecie odsłuchiwać za pośrednictwem naszego serwisu.
  3. W przypadku playlist tworzonych na Youtube, SoundCloud czy MixCloud - sytuacja jest prosta - klikaj w tytuły na liście lub posłuchaj całej playlisty - można odsłuchiwać całe utwory w naszym serwisie, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.
  4. W przypadku Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music i Amazon Music - zawsze możesz bezpośrednio z naszej strony odsłuchiwać 30-sekundowych fragmentów utworów na wszystkich urządzeniach (wysoka jakość dźwięku - z wyjątkiem Tidal), zaś w celu posłuchania całości - musisz posiadać subskrypcje tych serwisów.
  5. Posiadając subskrypcję Spotify, Apple Music lub Deezer (tu starczy podać dane za darmo), nadal możesz posłuchać utworów w całości bezpośrednio z naszego serwisu na komputerach, o ile jesteś zalogowany do Spotify, Apple Music lub Deezer na tej samej przeglądarce internetowej, na której masz otwartą stronę PrzestrzenMuzyki.pl lub jeśli się zalogujesz do danego serwisu w okienku na naszej stronie (Apple Music).
  6. Natomiast w przypadku playlist tworzonych na Tidal i Amazon Music (odsłuch na wszelkich urządzeniach) oraz w przypadku odsłuchiwania naszej strony na urządzeniach przenośnych (playlisty Spotify lub Deezer) - kliknij w interesującą Cię playlistę i przekieruj się z naszej strony internetowej do danego serwisu streamingowego i kontynuuj odsłuchiwanie!
  7. Po zalogowaniu się na smartfonie w aplikacji Apple Music - możesz odsłuchiwać całe utwory na playlistach tworzonych w Apple Music w naszym serwisie na smartfonie - jeśli zalogujesz się do tego serwisu w okienku na naszej stronie.

 

przestrzen muzyki

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020
BA Booking Agency Stanisław Trzciński

Dane kontaktowe > kontkat@przestrzenmuzyki.pl

Projekt logotypu oraz film promocyjny > Grzegorz Morawski

Muzyka w filmie promocyjnym > Urbanski „Ćmy” & U Know Me Records

Powered by Agencja Makadu

Partnerzy merytoryczni > Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STX Music Solutions, Press-Service Monitoring Mediów

Patroni medialni > Onet, Radiospacja, K MAG, CGM.pl, Blog Polifonia, JazzSoul.pl

Serwis dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Zasubskrybuj kanał Przestrzeń Muzyki na YouTube > LINK

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.