layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

01.12.2021

Muzyczna Mapa Polski i nowa strefa edukacyjna dla wszystkich grup wiekowych

Prezentujemy nową strefę portalu PrzestrzenMuzykipl - czyli nową platformę edukacyjną dla wszystkich słuchaczy muzyki. Ruszyliśmy 1 grudnia 2021 roku. Fundamentem i sercem tego nowego serwisu jest interaktywna Muzyczna Mapa Polski oraz nowe gry i quizy edykacyjne, także dla dorosłych. Dzięki mapie każdy może poznać artystów i rodzaje gatunków muzycznych wykonywane od stuleci w różnych zakątkach Polski. Poznajemy np. współczesnych artystów, kompozytorów, zespoły, orkiestry i chóry, a także instytucje i wydawnictwa muzyczne pochodzące z różnych miast i regionów Polski.

Pojawili się na tej mapie także wybrani przewodnicy muzyki - nasi znakomici polscy artyści, twórcy, dziennikarze muzyczni itp. Zostali oznaczeni na mapie, skąd pochodzą, gdzie się urodzili, gdzie mieszkają itp.

Zabawy i działania integracyjne to ważna część platformy edukacyjnej działającej poprzez zabawę i rozrywkę. Większość elementów naszego serwisu przygotowaliśmy z myślą o wszystkich grupy wiekowych i społecznych. W ramach nowej funkcjonalności wdrożyliśmy mechanizmy budujące zaangażowanie poprzez rywalizację i edukację.

Przygotowaliśmy gry i quizy, które w formie zabawy edukują. Przygotowaliśmy aż 9 zabaw tego typu dedykowanych także dorosłym (6 quizów i 3 gry).

Charakter interaktywny i integracyjny miają także rganizowane przez nowy serwis warsztaty online z udziałem zaproszonych znakomitych polskich artystów, a także specjalistów-praktyków, którzy znają się na edukacji muzycznej. Są one poświęcone różnym zagadnieniom, m. in. zmieniającemu się odbiorowi muzyki w dobie cyfryzacji, ale także samym melomanom sieci, pasjom i zwyczajom w słuchaniu muzyki, zachęcaniem do nauki gry na instrumentach etc.

 

Sprawdźcie jak to działa!

 

Muzyczna Mapa Polski > https://przestrzenmuzyki.pl/muzyczna-mapa-polski#0

Quizy i gry > https://przestrzenmuzyki.pl/quizy-gry-dla-doroslych

Warsztaty online > https://przestrzenmuzyki.pl/warsztaty

 

Nasz serwis od początku był i nadal jest dostępny dla wszystkich - bez ograniczeń i za darmo. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego naszego projektu. Co więcej, także rewolucyjne zmiany, które przechodzimy w ostatnich miesiącach, były możliwe właśnie dzięki programom dotacyjnym.

Innformujemy o tym wsparciu szczegółowo w zakładce > DOFINANSOWANIE https://przestrzenmuzyki.pl/dofinansowanie

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.