layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

04.02.2021

Dwie playlisty wokalistki jazzowej Moniki Borzym!

Charyzmatyczna wokalistka jazzowa Monika Borzym przygotowała specjalnie dla Was aż dwie autorskie playlisty: jedną sentymentalną, a drugą z tego, czego słucha jeżdżąc na koncerty!

Monika Borzym wydała już pięć płyt. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową przyjaciół i nauczycieli brała udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając nagrody i ważne doświadczenia zawodowe.

Przełomowym momentem w jej edukacji było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Dwa lata później otrzymała kolejne stypendium w LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show).

Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music).

Monika jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.

Oto dwie autorskie playlisty Moniki Borzym przygotowane dla Przestrzeni Muzyki:

  1. Monika Borzym - Polska playlista sentymentalna
  2. Monika Borzym - Eklektyzm trasowy

Przypominamy, że playlisty w serwisie Przestrzeń Muzyki publikują najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. Ponadto - po zarejestrowaniu się w serwisie - listy tworzą nasi słuchacze, fani i pasjonaci muzyki. Wierzymy, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w doświadczonych ekspertów, a także w pasjonatów.

Wierzymy też w Waszą ciekawość. Możecie podejrzeć playlisty innych. Zarówno nasi przewodnicy - gwiazdy, jak i zwykli użytkownicy, układają je poprzez Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music.

Więcej przeczytasz o nas tutaj > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/nowy-serwis-przestrzenmuzykipl-z-playlistami-gwiazd-wchodzi-na-polski-rynek

Oglądanie playlist i odsłuchiwanie repertuaru w Przestrzeni Muzyki odbywa się bez żadnych zobowiązań – za darmo i bez rejestracji. Proponujemy Wam rekomendowane przez nas playlisty, a możecie także zobaczyć wybrane przez Was Top 10 naszego serwisu.

Zależy nam także abyście byli aktywni. Oceniajcie playlisty zaproszonych ludzi, komentujcie je, śledźcie w końcu swoich ulubionych Przewodników i gatunki muzyczne. W tym celu należy się w prosty i szybki sposób zarejestrować się w serwisie PrzestrzeńMuzyki.pl > https://przestrzenmuzyki.pl Już jako zarejestrowani użytkownicy, możecie też tworzyć własne playlisty, by dzielić się nimi ze znajomymi, a my wyróżnimy najlepsze z nich na głównej stronie naszego serwisu.

Sprawdźcie kto jest z nami. Są to między innymi: Tomek Organek, Kuba Badach, Dawid Podsiadło, Igor Herbut, Hania Rani, Czesław Mozil, Bartek Chaciński, Wojtek Urbański, Jan Borysewicz, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Ralph Kaminski, Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio, Chór Polskiego Radia, Wojtek Pilichowski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Kasia Wodecka-Stubbs, Człowiek Nowej Ery, Paweł Sito, Artur Orzech, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Marek Kościkiewicz, Cpt. Sparky, Ala|Zastary, Bartek Królik, Dagadana, Envee, Mateusz Ryman, a także - piszący te słowa - Staszek Trzciński. Ponadto wydawnictwa muzyczne, m. in. KAYAX czy FONOBO. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej. Tu znajdziecie pełną listę: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki > https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy 

Poznajcie 5 pierwszych playlist, autorstwa 5 polskich artystów > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/polski-top-wszechczasow-wg-organka-borysewicza-lipinskiego-herbuta-i-kasa-poznaj-muzyke-ich-mlodosci

Poznajcie 3 inne playlisty, autorstwa Przewodniczek naszego serwisu > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/przewodniczki-przestrzeni-muzyki-w-akcji-poznajcie-czego-sluchaja-novika-i-kasia-wodecka

Dodatkowo, jako Wasi przewodnicy, rekomendujemy najciekawsze Kultowe koncerty w historii polskiej muzyki. W specjalnej zakładce znajdziecie nasz subiektywny wybór, który będzie się powiększał z miesiąca na miesiąc.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI "JAK SŁUCHAĆ MUZYKI" W NASZYM SERWISIE:

  1. Playlisty naszych użytkowników są tworzone na ośmiu różnych platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.
  2. Muzykę tę możecie odsłuchiwać za pośrednictwem naszego serwisu.
  3. W przypadku playlist tworzonych na Youtube, SoundCloud czy MixCloud - sytuacja jest prosta - klikaj w tytuły na liście lub posłuchaj całej playlisty - można odsłuchiwać całe utwory w naszym serwisie, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.
  4. W przypadku Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music i Amazon Music - zawsze możesz bezpośrednio z naszej strony odsłuchiwać 30-sekundowych fragmentów utworów na wszystkich urządzeniach (wysoka jakość dźwięku - z wyjątkiem Tidal), zaś w celu posłuchania całości - musisz posiadać subskrypcje tych serwisów.
  5. Posiadając subskrypcję Spotify, Apple Music lub Deezer (tu starczy podać dane za darmo), nadal możesz posłuchać utworów w całości bezpośrednio z naszego serwisu na komputerach, o ile jesteś zalogowany do Spotify, Apple Music lub Deezer na tej samej przeglądarce internetowej, na której masz otwartą stronę PrzestrzenMuzyki.pl lub jeśli się zalogujesz do danego serwisu w okienku na naszej stronie (Apple Music).
  6. Natomiast w przypadku playlist tworzonych na Tidal i Amazon Music (odsłuch na wszelkich urządzeniach) oraz w przypadku odsłuchiwania naszej strony na urządzeniach przenośnych (playlisty Spotify lub Deezer) - kliknij w interesującą Cię playlistę i przekieruj się z naszej strony internetowej do danego serwisu streamingowego i kontynuuj odsłuchiwanie!
  7. Po zalogowaniu się na smartfonie w aplikacji Apple Music - możesz odsłuchiwać całe utwory na playlistach tworzonych w Apple Music w naszym serwisie na smartfonie - jeśli zalogujesz się do tego serwisu w okienku na naszej stronie.

 

Partnerzy merytoryczni: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STX Music Solutions, Press-Service Monitoring Mediów

Patroni medialni: Radiospacja, K MAG, CGM.pl, blog Polifonia, JazzSoul.pl

Serwis dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Subskrybuj kanał Przestrzeń Muzyki na YouTube > LINK

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 BA Booking Agency Stanisław Trzciński

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.