layer

WARSZTATY
i spotkania online

Oto nowa strefa warsztatów i spotkań online portalu PrzestrzenMuzyki.pl z udziałem zaproszonych gości ze świata kultury, nowych technologii i edukacji muzycznej.

 

Warsztaty są także publikowane w sieci na naszym kanale YouTube i promowane na naszym kanale na Facebooku, co pozwoli na ich drugie życie i udostępnianie.

KTO?

Do warsztatów i spotkań online zapraszamy znakomitych polskich artystów i autorów, a także specjalistów-praktyków, którzy wiedzą wszystko - nie tylko o polskiej muzyce.

Zapraszamy tych, którzy znają się na edukacji muzycznej, na nagrywaniu płyt, na organizowaniu koncertów, na promowaniu muzyki, na używaniu nowych technologii w muzyce.

DLA KOGO?

Dla muzykujących dzieci, a także dla ich wychowawców, nauczycieli i rodziców. Dla debiutujących artystów. Dla dziennikarzy. Dla wszystkich zainteresowanych polskim rynkiem muzycznym.

O CZYM?

Jak zacząć przygodę z muzyką, jak zadebiutować na rynku, jak promować i dystrybuować swoją twórczość, jakie są metody nauczania muzyki, jak zmienia się odbiór muzyki w dobie cyfryzacji, jakie są zwyczaje w słuchaniu muzyki, jacy są najciekawsi polscy artyści, którzy zdobywają nie tylko sceny polskie, ale także światowe.

Aktualności

Quizy dla dorosłych

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla dorosłych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które również dorośli lepiej poznają polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

WARSZTATY
i spotkania online

Oto nowa strefa warsztatów i spotkań online portalu PrzestrzenMuzyki.pl z udziałem zaproszonych gości ze świata kultury, nowych technologii i edukacji muzycznej.

 

Warsztaty są także publikowane w sieci na naszym kanale YouTube i promowane na naszym kanale na Facebooku, co pozwoli na ich drugie życie i udostępnianie.

Warsztaty online

Warsztat online #1 PrzestrzenMuzyki pl - strefa dla najmłodszych. Gość specjalny: Viola Łabanow. Tematem jest szeroko pojęte muzykowanie najmłodszych i wszystko co się z tym wiąże w Polsce.

Viola Łabanow, klawesynistka, animatorka, założycielka i prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, członek Zarządu Polskiej Rady Muzycznej. Twórczyni popularnego cyklu spotkań dla dzieci SMYKOFONIA. 

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziau, Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od wielu lat związana z Warszawską Operą Kameralną. Aktywnie dział‚a na rzecz upowszechnienia standardów edukacji muzycznej i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w edukacji muzycznej w Polsce. Jest zwolenniczką zmian systemowych wspierających rozwój amatorskiego muzykowania i powszechny dostęp do edukacji muzycznej dla wszystkich dzieci, nie tylko najzdolniejszych.

Warsztat online #2 PrzestrzenMuzyki pl - strefa dla najmłodszych. Gość specjalny: Agnieszka Franków-Żelazny. Tematem jest szeroko pojęte muzykowanie najmłodszych i wszystko co się z tym wiąże w Polsce.

Agnieszka Franków - Żelazny, jedna z najbardziej uznanych dyrygentek chóralnych w Polsce i Europie, profesor sztuk muzycznych, pedagog. Od 2006 roku dyrektor artystyczna Chóru NFM (wcześniejsza nazwa – Chór Filharmonii Wrocławskiej).

Z kierowanymi przez siebie zespołami zrealizowała ponad 1200 utworów chóralnych oraz blisko 300 wokalno-instrumentalnych, dokonała ponad 22 nagrań płytowych i wielu prawykonań muzyki polskiej. Agnieszka Franków - Żelazny jest wyjątkową artystką o wielkiej wrażliwości muzycznej, dla której praca z chórem jest ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

Warsztat online #3 PrzestrzenMuzyki pl - edukacja kulturalna. Gość specjalny: Maciej Zieliński. Tematem jest obecność twórców i artystów w świecie cyfrowym, rozwój rynku muzycznego czy analiza tego, jak zmienia się odbiór muzyki w dobie streamingów i pand

Maciej Zieliński, kompozytor. Otrzymał wiele nagród w konkursach kompozytorskich w kraju i za granicą.

Jego utwory były wykonywane w ramach festiwali takich jak: Warszawska Jesień, Warszawskie Spotkania Muzyczne, Forum Lutosławskiego, Musica Polonica Nova, Gaude Mater, AudioArt, XIV Synthesizer-Musik-Festival w Brunszwiku, Musica del Novecento w Rzymie, European Youth Music Festival Copenhagen ’96, Park Lane Festival w Londynie, Światowe Dni Muzyki w Rumunii, a także wydane na płytach przez EMI Music Polska, PWM, Dux, ZPR Records, Universal Music, Polskie Nagrania, Acte Préalable oraz Polskie Radio. 

Płyta z I Kwartetem smyczkowym w wykonaniu kwartetu DAFO, wydana przez PWM/Dux, otrzymała nagrodę „Fryderyk 2002”, a w roku 2012 Maciej Zieliński był nominowany do tej nagrody w kategorii Kompozytor Roku. Jest też znanym kompozytorem muzyki filmowej, za którą otrzymał m.in.: „New Filmmakers LA Award”, 3 nominacje do Polskich Nagród Filmowych „Orły” oraz nominację do „Crystal Pine Award” na International Sound and Film Music Festival w Chorwacji. Napisał muzykę do kilkuset reklam. Był moderatorem Międzynarodowych Kursów Kompozytorskich w Radziejowicach. 

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Mariana Borkowskiego, jest też absolwentem Royal Academy of Music w Londynie. 

Maciej Zieliński jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich (w latach 2013-2015 pełnił funkcję wiceprezesa Związku a od czerwca 2015 jest członkiem Zarządu), Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W latach 2002-2007 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Od 2004 jest członkiem Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Kompozytorów Polskich, a od 2005 członkiem Komisji Rewizyjnej ZAiKS-u.

Warsztat online #4 PrzestrzenMuzyki pl - edukacja kulturalna. Gość specjalny: Tomek Lipiński. Tematem jest obecność twórców i artystów w świecie cyfrowym, rozwój rynku muzycznego czy analiza tego, jak zmienia się odbiór muzyki w dobie streamingów i pandemi.

Tomek Lipiński, muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. 

Obecnie jest członkiem prezydium zarządu ZAIKS, gdzie zajmuje stanowisko członka zarządu – skarbnika.

 

Warsztat online #5 PrzestrzenMuzyki pl - muzyka. Gość specjalny: Marek Kościkiewicz. Tematem jest obecność, dystrybucja, promocja i pierwsze kroki młodych artystów na rynku muzycznym, a przede wszystkim w sieci.

Marek Kościkiewicz, muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel zespołu De Mono. W latach 1974–1979 był członkiem artystycznego zespołu „Gawęda”. Jako autor stworzył piosenki dla wielu polskich gwiazd. W 1990 założył firmę fonograficzną Zic Zac Music Company. W 1996 został szefem wytwórni BMG Poland. W latach 90. współtworzył oraz wydawał magazyn muzyczno-kulturalny „Machina”.

 

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.