layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

01.12.2021

Prezentujemy nową strefę dla dzieci i młodzieży (playlisty, gry i quizy muzyczne)

Od 1 grudnia 2021 roku uruchomiliśmy nową przestrzeń w naszym portalu PrzestrzenMuzyki.pl

Nowy serwis "Przestrzeń dla dzieci i młodzieży" działa podobnie, jak w przypadku "dorosłej" Przestrzeni Muzyki, gdzie użytkownicy (przewodnicy i słuchacze) dzielą się playlistami ze swoją ulubioną muzyką.

Tutaj najcenniejszy jest repertuar najbardziej atrakcyjny dla najmłodszego pokolenia. Pragniemy inspirować i edukować przez rozrywkę.

Stworzone przez nas playlisty i dobór repertuaru będzie pełnił funkcje edukacyjno-poznawczą m.in w kontekście różnorodności gatunków muzycznych, a także bogactwa polskiej i światowej twórczości.

Jedynym ogranicznikiem jest dostępność takiego repertuaru w serwisach Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music.

Poza tym proponujemy spejclanie przygotowane gry, zabawy i quizy muzyczne zarówno dla maluchów, jak i dla starszej młodzieży szkolnej (3 quizy i 4 gry).

Charakter interaktywny i integracyjny mają także organizowane przez nowy serwis warsztaty - online z udziałem zaproszonych znakomitych polskich artystów, a także specjalistów-praktyków, którzy znają się na edukacji muzycznej najmłodszych. Ważne i ciekawe tak dla dzieci, jak i dla wychowawców, nauczycieli czy rodziców. Są one poświęcone różnym zagadnieniom, m. in.: odnajdywaniu się najmłodszych melomanów w muzycznym świecie cyfrowym, pasjom i zwyczajom w słuchaniu muzyki przez dzieci i młodzież, zachęcaniem do nauki gry na instrumentach. Podczas warsztatów poznaliśmy też trendy dotyczące nowoczesnych metod nauczania muzyki.

Podsumowując:

1. Wchodząc do nowego serwisu "Przestrzeń dzieci i młodzieży" widzimy zbiór najwyżej ocenionych przez użytkowników playlist z repertuarem dziecięcym i młodzieżowym, które można sortować wg popularności, gatunków muzycznych, daty dodania czy alfabetycznie. U góry nowego serwisu widzimy autorskie playlisty opublikowane przez nas oraz wybranych przewodników platformy, także i przez słuchaczy - o ile jako portal zgodzimy się na oznaczenie takiej playlisty przydatnością dla dzieci (kontrolujemy ten proces).

2. Widzimy także Top 10 serwisu "Przestrzeń dla dzieci i młodzieży" na jedynce.

3. Ważną częścią nowego serwisu jest przestrzeń do "tzw. gier" i zabaw muzycznych. To tutaj pojawia się interakcja oraz rywalizacja i chęć poprawienia swojego wyniku (poprzez formułę zabaw). Jest to platforma edukacyjna działająca na dzieci i młodzież wprost poprzez zabawę i rozrywkę. Są to proste "tzw. gry" (quizy) edukacyjne dla dzieci i młodzieży - razem 7 takich zabaw muzycznych.
 

Odwiedź nowy serwis dla dzieci i młodzieży:

 

Nowa strefa i playlisty dla najmłodszych > https://przestrzenmuzyki.pl/przestrzen-dla-dzieci-i-mlodziezy

Quizy > https://przestrzenmuzyki.pl/quizy-dla-dzieci-i-mlodziezy

Gry > https://przestrzenmuzyki.pl/gry-dla-dzieci-i-mlodziezy

Warsztaty online > https://przestrzenmuzyki.pl/warsztaty

 

Nasz serwis od początku był i nadal jest dostępny dla wszystkich - bez ograniczeń i za darmo. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego naszego projektu. Co więcej, także rewolucyjne zmiany, które przechodzimy w ostatnich miesiącach, były możliwe właśnie dzięki programom dotacyjnym.

Innformujemy o tym wsparciu szczegółowo w zakładce > DOFINANSOWANIE https://przestrzenmuzyki.pl/dofinansowanie

 

okej

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.