layer

Quizy dla dorosłych

Edukujemy, poznajemy. Nasi przewodnicy stworzyli quizy przez, które lepiej poznasz poznasz polską scenę muzyczną.

Polscy artyści_01

Zaznacz poprawne odpowiedzi

1

1. Czesław Mozil przed powrotem do Polski tworzył i zyskał sporą popularność grając w zespole Tesco Value, stworzonym przez muzyków z innego kraju. Jakiego?

2

2. W jakim zespole nie grał na gitarze Jan Borysewicz?

3

3. Zbigniew Wodecki, który przez lata kojarzony był głównie ze swoimi przebojami nagranymi jeszcze w latach 70. i 80., przypomniał o sobie również młodszej publice, występując m.in. na Off Festivalu w Katowicach i nagrywając doskonałą płytę koncertową 1976: A Space Odyssey wraz z zespołem:

4

Utrzymany w stylistyce retro popu utwór z 2008 r. Nigdy więcej nie tańcz ze mną to jeden z największych przebojów:

5

5. Pierwszym metalowym zespołem z Polski, który odniósł zauważalny sukces za granicą, był założony w Olsztynie przez Piotra Wiwczarka projekt o nazwie:

6

6. Polska wokalistka Margaret cieszy się sporą popularnością w jednym z krajów europejskich, gdzie jej utwory trafiają na najwyższe miejsca list przebojów. Zdarzyło się jej nawet startować tam w eliminacjach eurowizyjnych. Jest to:

7

7. Wojciech Sosnowski znany lepiej jako Sokół zdobył rozpoznawalność występami w grupie muzycznej:

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.