layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

27.10.2020

Są z nami Agnieszka Duczmal, Anna Duczmal-Mróz i muzycy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus

Dołączył do nas 24 osobowy zespół muzyków Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.

Zabiorą nas w podróż po fascynującym świecie muzyki poważnej i nie tylko. Przygotowali dla nas aż 10 playlist zawierających ponad 200 utworów. Zdecydowaną większość z nich stworzyli polscy twórcy.

Orkiestrę założyła w Poznaniu w 1968 roku Agnieszka Duczmal. Od 2009 roku drugim dyrygentem Orkiestry jest Anna Duczmal-Mróz. Ów kobiecy duet dyrygencki czyni ten zespół polskich muzyków ewenementem na skalę światową.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus od 1968 roku dokonuje regularnie nagrań dla Polskiego Radia – do chwili obecnej transmitowano setki koncertów oraz zarejestrowano ponad 10.000 minut muzyki. Orkiestra współpracowała z zagranicznymi radiofoniami, m.in: niemieckimi NDR, WDR, SFB oraz BBC w Londynie, CBC w Montrealu i radiofonią meksykańską, dla których nagrywała przede wszystkim muzykę polską.

Zespół zarejestrował ponad 100 koncertów i programów dla Telewizji Polskiej oraz pięć godzin muzyki dla Télévision Française 1. Dla japońskiej TV NHK Orkiestra nagrała godzinną audycję wypełnioną muzyką polską. W dorobku artystycznym Amadeusa znajduje się wiele prawykonań, m.in. pierwsze światowe nagranie Wariacji Goldbergowskich J.S. Bacha w opracowaniu Józefa Kofflera na orkiestrę kameralną.

W dyskografii Orkiestra ma ponad 50 wydawnictw płytowych.

Prowadzi działalność koncertową w większości krajów europejskich oraz w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Tajwanie i Japonii, współpracując często ze światowej sławy solistami, takimi jak: Maurice André, Martha Argerich, Avi Avital, Patric Gallois, Charles Richard-Hamelin, Steven Isserlis, Gary Karr, Kevin Kenner, Konstanty Andrzej Kulka, Mischa Maisky, Wynton Marsalis, Jeremy Menuhin, Igor Oistrakh, Piotr Paleczny, Michala Petri, Ivo Pogorelić, Alexandre Rabinovitch, Vadim Repin, Grigory Sokolov, Guy Touvron, Henryk Szeryng, Maxim Vengerov, Ingolf Wunder, Gheorghe Zamfir oraz czołowymi solistami polskimi.

Czego posłuchamy dzięki Amadeusowi?

Tego co najpiękniejsze w muzyce poważnej od baroku do współczesności, w tym ogromny dorobek polskich twórców. A także inne inspiracje muzyków, czyli głównie jazz, ale nie tylko.

Po pierwsze, poniżej znajdziecie oficjalną playlistę Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus zawierającą wyłącznie autoryzowane materiały w wykonaniu tego zespołu.

Po drugie znajdziecie trzy playlisty z wyborem fanów Amadeusa, czyli nagrania wrzucane do sieci przez miłośników orkiestry. Playlista zawiera wiele rozmaitych wykonań, są to zarówno kompletne występy, jak i fragmenty koncertów z udziałem Amadeusa.

Piąta playlista to nagrania solowe oraz nagrania w ramach innych zespołów kameralnych w wykonaniu muzyków Amadeusa.

Wreszcie pięć kolejnych playlist, coś co zawsze lubimy najbardziej, pokazuje to, czego słuchają sami muzycy Amadeusa. Jest to polski repertuar wyselekcjonowany przez muzyków oraz dyrygentki Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.

Szczególne podziękowania dla najbardziej aktywnych z nich, którzy poświęcili najwięcej czasu przy kompletowaniu niniejszych playlist:

Agnieszka Duczmal, Anna Duczmal-Mróz, Lech Bałaban, Maciej Mazurek, Mateusz Gidaszewski, Damian Sobkowiak, Dorian Pawełczak, Marek Ważbiński, Janusz Dąbrowski, Mirosław Bocek, Anna Papierz, Arkadiusz Astriab, Jarosław Żołnierczyk, Beata Żołnierczyk, Izabela Mrozek, Eugeniusz Zboralski, Kamil Babka, Waldemar Abucewicz, Bogdan Kapała, Dominik Żmijewski, Andrzej Hop.

Oto 10 playlist autorstwa muzyków Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio:

  1. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus Oficjalnie
  2. Wybór Fanów Amadeusa cz. 1
  3. Wybór Fanów Amadeusa cz. 2
  4. Wybór Fanów Amadeusa cz. 3
  5. Nagrania muzyków Amadeusa
  6. Czego słuchają muzycy Amadeusa
  7. Czego słuchają dyrygentki cz. 1
  8. Czego słuchają dyrygentki cz. 2
  9. Czego słuchają dyrygentki cz. 3
  10. Czego słuchają dyrygentki cz. 4

Przypominamy, że playlisty w serwisie Przestrzeń Muzyki publikują najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. Ponadto - po zarejestrowaniu się w serwisie - listy tworzą nasi słuchacze, fani i pasjonaci muzyki. Wierzymy, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w doświadczonych ekspertów, a także w pasjonatów.

Wierzymy też w Waszą ciekawość. Możecie podejrzeć playlisty innych. Zarówno nasi przewodnicy - gwiazdy, jak i zwykli użytkownicy, układają je poprzez Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music.

Więcej przeczytasz o nas tutaj > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/nowy-serwis-przestrzenmuzykipl-z-playlistami-gwiazd-wchodzi-na-polski-rynek

Oglądanie playlist i odsłuchiwanie repertuaru w Przestrzeni Muzyki odbywa się bez żadnych zobowiązań – za darmo i bez rejestracji. Proponujemy Wam rekomendowane przez nas playlisty, a możecie także zobaczyć wybrane przez Was Top 10 naszego serwisu.

Zależy nam także abyście byli aktywni. Oceniajcie playlisty zaproszonych ludzi, komentujcie je, śledźcie w końcu swoich ulubionych Przewodników i gatunki muzyczne. W tym celu należy się w prosty i szybki sposób zarejestrować się w serwisie PrzestrzeńMuzyki.pl > https://przestrzenmuzyki.pl Już jako zarejestrowani użytkownicy, możecie też tworzyć własne playlisty, by dzielić się nimi ze znajomymi, a my wyróżnimy najlepsze z nich na głównej stronie naszego serwisu.

Sprawdźcie kto jest z nami. Są to między innymi: Tomek Organek, Kuba Badach, Dawid Podsiadło, Igor Herbut, Hania Rani, Czesław Mozil, Bartek Chaciński, Wojtek Urbański, Jan Borysewicz, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Ralph Kaminski, Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio, Chór Polskiego Radia, Wojtek Pilichowski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Kasia Wodecka-Stubbs, Człowiek Nowej Ery, Paweł Sito, Artur Orzech, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Marek Kościkiewicz, Cpt. Sparky, Ala|Zastary, Bartek Królik, Dagadana, Envee, Mateusz Ryman, a także - piszący te słowa - Staszek Trzciński. Ponadto wydawnictwa muzyczne, m. in. KAYAX czy FONOBO. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej. Tu znajdziecie pełną listę: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki > https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy 

Poznajcie 5 pierwszych playlist, autorstwa 5 polskich artystów > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/polski-top-wszechczasow-wg-organka-borysewicza-lipinskiego-herbuta-i-kasa-poznaj-muzyke-ich-mlodosci

Poznajcie 3 inne playlisty, autorstwa Przewodniczek naszego serwisu > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/przewodniczki-przestrzeni-muzyki-w-akcji-poznajcie-czego-sluchaja-novika-i-kasia-wodecka

Dodatkowo, jako Wasi przewodnicy, rekomendujemy najciekawsze Kultowe koncerty w historii polskiej muzyki. W specjalnej zakładce znajdziecie nasz subiektywny wybór, który będzie się powiększał z miesiąca na miesiąc.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI "JAK SŁUCHAĆ MUZYKI" W NASZYM SERWISIE:

  1. Playlisty naszych użytkowników są tworzone na ośmiu różnych platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.
  2. Muzykę tę możecie odsłuchiwać za pośrednictwem naszego serwisu.
  3. W przypadku playlist tworzonych na Youtube, SoundCloud czy MixCloud - sytuacja jest prosta - klikaj w tytuły na liście lub posłuchaj całej playlisty - można odsłuchiwać całe utwory w naszym serwisie, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.
  4. W przypadku Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music i Amazon Music - zawsze możesz bezpośrednio z naszej strony odsłuchiwać 30-sekundowych fragmentów utworów na wszystkich urządzeniach (wysoka jakość dźwięku - z wyjątkiem Tidal), zaś w celu posłuchania całości - musisz posiadać subskrypcje tych serwisów.
  5. Posiadając subskrypcję Spotify, Apple Music lub Deezer (tu starczy podać dane za darmo), nadal możesz posłuchać utworów w całości bezpośrednio z naszego serwisu na komputerach, o ile jesteś zalogowany do Spotify, Apple Music lub Deezer na tej samej przeglądarce internetowej, na której masz otwartą stronę PrzestrzenMuzyki.pl lub jeśli się zalogujesz do danego serwisu w okienku na naszej stronie (Apple Music).
  6. Natomiast w przypadku playlist tworzonych na Tidal i Amazon Music (odsłuch na wszelkich urządzeniach) oraz w przypadku odsłuchiwania naszej strony na urządzeniach przenośnych (playlisty Spotify lub Deezer) - kliknij w interesującą Cię playlistę i przekieruj się z naszej strony internetowej do danego serwisu streamingowego i kontynuuj odsłuchiwanie!
  7. Po zalogowaniu się na smartfonie w aplikacji Apple Music - możesz odsłuchiwać całe utwory na playlistach tworzonych w Apple Music w naszym serwisie na smartfonie - jeśli zalogujesz się do tego serwisu w okienku na naszej stronie.

 

Partnerzy merytoryczni: STX Music Solutions, Press-Service Monitoring Mediów

Patroni medialni: Radiospacja, K MAG, CGM.pl, blog Polifonia, JazzSoul.pl

Serwis dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Subskrybuj kanał Przestrzeń Muzyki na YouTube > LINK

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 BA Booking Agency Stanisław Trzciński

 

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.