layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

29.07.2020

Nowy serwis PrzestrzenMuzyki.pl z playlistami gwiazd wchodzi na polski rynek!

Stało się, 1 sierpnia ruszyliśmy z naszym nowym serwisem PrzestrzeńMuzyki.pl Wierzymy, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w wiedzę i wyczucie doświadczonych ekspertów, a także w pasję i pogłębioną wiedzę tzw. "normalnych" słuchaczy.

Wierzymy też w Waszą ciekawość. Bowiem bogactwo polskiej muzyki poznacie poprzez podglądanie i odsłuchiwanie autorskich playlist układanych przez Przewodników Przestrzeni Muzyki - czyli największych polskich gwiazd - oraz przez Was samych. Możecie stworzyć własne playlisty i dzielić się nimi ze znajomymi. Możecie też zaproponować swoje starsze playlisty, a także polecać playlisty innych osób. Coś, co lubicie, albo coś, co sprawdziło się w Waszym życiu i środowisku. Wiele z nich zobaczycie wyróżnione na głównej stronie naszego serwisu razem z playlistami gwiazd.

ZACZYNAMY OD POLSKIEJ MUZYKI - polskich wykonawców i/lub polskiego repertuaru.

Playlisty w serwisie Przestrzeń Muzyki publikują najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. Ponadto - po zarejestrowaniu się w serwisie - listy tworzą nasi słuchacze, fani i pasjonaci muzyki. Zarówno nasi przewodnicy - gwiazdy, jak i "zwykli" użytkownicy, układają je poprzez Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.

Sprawdźcie kto jest z nami. Są to między innymi: Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Tomek Organek, Kuba Badach, Hania Rani, Igor Herbut, Czesław Mozil, Kayah, Bartek Chaciński, Barbara Wrońska, Wojtek Urbański, Jan Borysewicz, Skubas, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Ralph Kaminski, Wojtek Mazolewski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Marcin Wasilewski, Swiernalis, Ania Karwan, Człowiek Nowej Ery (CNE), Natalia Kukulska, Monika Borzym, Zbigniew Hołdys, Polska Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Wojtek Pilichowski, Katarzyna Wodecka-Stubbs, Arek Kłusowski, Magda Ruta, Paweł Sito, Artur Orzech, Mikołaj Komar, Patrycja Kosiarkiewicz, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Marek Kościkiewicz, Cpt. Sparky, Ala|Zastary, Bartek Królik, Dagadana, PSH INC., Envee, Chór Polskiego Radia, Orkiestra Sinfonia Viva, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Chór NFM we Wrocławiu, Agnieszka Franków-Żelazny, Stach Bukowski, Olga Polikowska, Robert Cichy, Hyper Son, Fame Festiwal Toruń, Robert Cichy, Maciek Nowak, Magda Gacyk, Cukier, Kaczmarek, Bajzel, Pola Chobot & Adam Baran, Maken, Estera Anna Prugar, Jakub Zańczak, Igor Fleiszer/iRobot, DJ Papa Zura, Tacher, Dagiel, Bartosz Boruciak, Pan Winyl, Piątek Brzmi Dobrze, Wojciech Jan Pytlakowski, Michał Tomasik, DJ Nambear, Zabity Za Bity, Helaine Vis, Mateusz Ryman i Stanisław Trzciński. Ponadto wydawnictwa muzyczne m. in. KAYAX, FONOBO LABEL czy WAGRAM. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej. Tu znajdziecie pełną listę: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki > https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy 

Dzielą się z nami tutaj swoimi fascynacjami i inspiracjami. Swoim doświadczeniem i także bardzo osobistymi wyborami. Jako twórcy wielu kompilacji płytowych, np. Pozytywne Wibracje czy Pinacolada – od wielu lat cenimy gust, wysoką jakość i wrażliwość pasjonatów w świecie muzycznym. Niech to wróci do dzisiejszego świata.

LINK - Poznaj pierwsze playlisty i pierwsze gwiazdy polskiej estrady w naszym serwisie! - LINK

Żywi ludzie i ciekawe osobowości pokażą nam swoje typy, korzystając z nowoczesnych narzędzi, bez których nie ma dzisiaj muzyki w naszym świecie.

Co ważne, do tworzenia playlist zapraszamy także stajnie muzyczne, wydawnictwa, grupy menedżerskie, wreszcie innych artystów i dziennikarzy - to dobre miejsce na pokazanie swojego repertuaru i swoich inspiracji!

Możecie podejrzeć playlisty i odsłuchiwać repertuar bez żadnych zobowiązań – za darmo i bez rejestracji. Na "jedynce" serwisu proponujemy Wam rekomendowane przez nas playlisty, ale możecie także zobaczyć wybrane przez Was Top 10 naszego serwisu.

No właśnie, zależy nam byście byli aktywni. Oceniajcie playlisty zaproszonych ludzi, komentujcie je, śledźcie w końcu swoich ulubionych Przewodników i gatunki muzyczne. Sami też wrzucajcie swoje ulubione playlisty, wiele z nich zobaczycie na głównej stronie serwisu. Tym samym najlepsi z Was także mogą zostać przewodnikami Przestrzeni Muzyki!

W tym celu należy się w prosty i szybki sposób zarejestrować się w serwisie Przestrzeń Muzyki

Dodatkowo, jako Wasi przewodnicy, rekomendujemy najciekawsze Kultowe koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu. W specjalnej zakładce znajdziecie nasz subiektywny wybór, który będzie się powiększał z miesiąca na miesiąc. Jedyny ogranicznikiem jest ich dostępność na aż ośmiu platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music. Możecie wysyłać swoje propozycje pod adres mailowy kontakt@przestrzenmuzyki.pl

Latem i jesienią 2020 roku zaczynamy od polskiej muzyki, bo tak naprawdę niesie ze sobą niesamowite bogactwo i wcale nie jest znana nam tak, jakbyśmy mogli przypuszczać. Owszem, znajdziecie także przeboje i to największe. Sami usłyszycie jak bardzo miesza się na tych playlistach to, co jest najnowsze i starsze, a także znane oraz nie tak bardzo znane.

Od listopada będą one mieszane – zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Dla porządku i wyjaśnienia dodajmy, że w chwili rejestracji w naszym serwisie mamy dwie opcje do wyboru: 

 1. "Jako Użytkownik" to opcja dla Was - naszych słuchaczy (wybieracie tę właśnie opcję)
 2. "Jako Przewodnik" to opcja dla naszych artystów, muzyków, dziennikarzy i influencerów, których zapraszamy - lub akceptujemy ich akces do dalszej współpracy - w takim charakterze.

W skrócie, oto najważniejsze podstrony na naszej stronie internetowej:

 1. PLAYLISTY PRZEWODNIKÓW [https://przestrzenmuzyki.pl/playlisty-przewodnikow] - artyści, dziennikarze, gwiazdy etc.
 2. WSZYSTKIE PLAYLISTY [https://przestrzenmuzyki.pl/playlisty] - nasi użytkownicy, słuchacze, wymieszani z przewodnikami
 3. LISTA WSZYSTKICH PRZEWODNIKÓW [https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy]

Dzisiaj celem nadrzędnym platformy "Przestrzeń Muzyki" jest udostępnianie, popularyzacja i dystrybucja twórczości polskich muzyków poprzez wzmocnienie oraz intensyfikację wymiany kulturalnej w sieci. Szczególnie w obecnym, szczególnym czasie, kiedy nie odbywają się wydarzenia kulturalne. Poprzez te działania - większa i częstsza obecność repertuaru polskich twórców i wykonawców w sieci. Idące za tym popularyzacja, nowe kanały dystrybucji czy lepsze dotarcie do odbiorców. To zarazem poszerzanie grupy odbiorców twórczości. Ponadto lepsze rozpoznanie polskiego rynku muzycznego. Zainteresowanie polskim repertuarem nie wynika jednak wyłącznie z grania polskiej muzyki w radiu, ale także z jej dostępności w serwisach streamingowych i na platformach społecznościowych. 

Chcemy wspierać polskich twórców w pandemii, stąd mogliśmy pozwolić sobie na stworzenie naszego serwisu z pomocą państwa polskiego. Ale od listopada br. planujemy dodatkowo proponować naszym Przewodnikom uzupełnienie swoich propozycji o utwory zagraniczne, zapewne wielu z nich chętnie zaproponuje mieszane playlist.

Od strony gatunków Przestrzeń Muzyki nie zna granic. Ale pogrupowaliśmy - dla Waszej wygody - muzykę wg kryteriów, które stosują badacze odbioru muzyki w Polsce i na całym świecie. 

A zatem Przestrzeń Muzyki możecie filtrować poprzez wybór następujących gatunków: pop, rock, stare piosenki, elektronika, dance, house, techno, disco polo (nie możemy pominąć, nie komentujemy), muzyka filmowa, hip-hop, muzyka poważna, folk, reggae, blues, muzyka poetycka, soul, funk, chillout, metal i jazz. Niektóre z tych gatunków pogrupujemy razem. 

Szczerze mówiąc równie mocno kochamy muzykę, która wymyka się tym podziałom i szufladkowaniu, ale zaufajcie nam – dzięki temu łatwiej Wam będzie operować w naszym serwisie.

Powiedziawszy to wszystko o człowieku, jesteśmy oczywiście pewni, że sposobem dotarcia do odbiorców muzyki w XXI wieku, a tym bardziej do młodych fanów, nie jest jedynie promocja w mediach, ale duża aktywność na platformach społecznościowych. 

Życie tchnięte w stworzone tam przez nas profile, pozwoli na swobodne i mimowolne posługiwanie się treściami umieszczonymi na stronie www. W ten sposób - będąc aktywnym na co najmniej 3 platformach "social mediów" - będziemy de facto prowadzili cztery różne odsłony (strony), a nie jedną.

Wykorzystanie z jednej strony - naszej platformy obecnej na stronie www, a zarazem tworzenie profili z platformą w mediach społecznościowych, przy dodatkowym wsparciu mediów i samych artystów (w tym ich profili w "social mediach") - znacząco wzmacnia skuteczność tego projektu.

Przestrzeń Muzyki to platforma wymiany najciekawszych i najlepszych projektów muzycznych między polskimi autorami i wykonawcami muzycznymi reprezentującymi rozmaite gatunki, ale z pomocą dziennikarzy muzycznych, influencerów i menedżerów artystów. A także zwykłych odbiorców i pasjonatów muzyki. Poza klasycznym repertuarem, liczymy na prezentowanie remiksów autorstwa najbardziej zdolnych polskich didżejów, a także autorów audycji radiowych - z takimi animatorami kultury mamy znacznie większą gwarancję przyciągnięcia odbiorców oraz skutecznego dostarczania im dużej ilości polskiego repertuaru najwyższej jakości. Sami także dobierzemy odpowiedniej jakości treści, dzięki czemu wesprzemy polskich twórców. 

Startujemy z ok. 60 playlistami, w tym dwudziestoma Przewodnikami i ich trzydziestoma playlistami – wśród nich wielkie gwiazdy i wielkie autorytety, a także ludzie, którzy są prawdziwymi ekspertami i pasjonatami.

Zaręczamy, że żaden algorytm, a nawet najzdolniejszy pracownik serwisu streamingowego, nie odkryłby takich zestawów. A to dopiero początek. Inni dołączą za chwilę. Bardzo zacna ekipa startowa zaufała nam na tzw. słowo honoru, nie wiedząc jak to będzie wyglądało, a po częstokroć nie rozumiejąc czym jest nasz serwis. Tym bardziej jesteśmy im za to wdzięczni.

Prosimy Was gorąco - oceniajcie i komentujcie propozycje pierwszych Przewodników w historii naszego serwisu! Zapraszamy, bądźcie z nami,

Reasumując, poznawajcie bogactwo muzyki w serwisie https://PrzestrzenMuzyki.pl przez playlisty naszych przewodników (artystów i dziennikarzy) oraz naszych słuchaczy tworzone w Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music. Oglądajcie i odsłuchujcie. Po zarejestrowaniu - oceniajcie je, komentujcie, a także twórzcie własne playlisty i dzielcie się nimi ze znajomymi! Odwiedźcie nasz serwis: https://przestrzenmuzyki.pl/

Stanisław Trzciński

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI "JAK SŁUCHAĆ MUZYKI" W NASZYM SERWISIE:

 1. Playlisty naszych użytkowników są tworzone na ośmiu różnych platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.
 2. Muzykę tę możecie odsłuchiwać za pośrednictwem naszego serwisu.
 3. W przypadku playlist tworzonych na Youtube, SoundCloud czy MixCloud - sytuacja jest prosta - klikaj w tytuły na liście lub posłuchaj całej playlisty - można odsłuchiwać całe utwory w naszym serwisie, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.
 4. W przypadku Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music i Amazon Music - zawsze możesz bezpośrednio z naszej strony odsłuchiwać 30-sekundowych fragmentów utworów na wszystkich urządzeniach (wysoka jakość dźwięku - z wyjątkiem Tidal), zaś w celu posłuchania całości - musisz posiadać subskrypcje tych serwisów.
 5. Posiadając subskrypcję Spotify, Apple Music lub Deezer (tu starczy podać dane za darmo), nadal możesz posłuchać utworów w całości bezpośrednio z naszego serwisu na komputerach, o ile jesteś zalogowany do Spotify, Apple Music lub Deezer na tej samej przeglądarce internetowej, na której masz otwartą stronę PrzestrzenMuzyki.pl lub jeśli się zalogujesz do danego serwisu w okienku na naszej stronie (Apple Music).
 6. Natomiast w przypadku playlist tworzonych na Tidal i Amazon Music (odsłuch na wszelkich urządzeniach) oraz w przypadku odsłuchiwania naszej strony na urządzeniach przenośnych (playlisty Spotify lub Deezer) - kliknij w interesującą Cię playlistę i przekieruj się z naszej strony internetowej do danego serwisu streamingowego i kontynuuj odsłuchiwanie!
 7. Po zalogowaniu się na smartfonie w aplikacji Apple Music - możesz odsłuchiwać całe utwory na playlistach tworzonych w Apple Music w naszym serwisie na smartfonie - jeśli zalogujesz się do tego serwisu w okienku na naszej stronie.

 

Partnerzy merytoryczni: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STX Music Solutions, Press-Service Monitoring Mediów

Patroni medialni: Radiospacja, K MAG, CGM.pl, blog Polifonia, JazzSoul.pl

Serwis dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Subskrybuj kanał Przestrzeń Muzyki na YouTube > LINK

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 BA Booking Agency Stanisław Trzciński

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.