layer

Aktualności

Aktualności

Wydarzenia

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

14.09.2020

Polskie drogi Staszka Trzcińskiego w Przestrzeni Muzyki, czyli wyciskacz łez i rozweselacz w jednym

Czas na kolejną playlistę z przepiękną polską muzyką, a jej autorem jest twórca naszego serwisu PrzestrzenMuzyki.pl

Staszek Trzciński napisał tak:

"Przyznaję, że brakowało mi do tej pory takiej playlisty. Takiej, która złapie - za nasze polskie serca - tak jakoś inaczej. Melodie z naszej młodości. Przesiąknięte krajobrazami znad Wisły, płaczącymi wierzbami oraz warszawskimi czy krakowskimi ulicami sprzed lat. Ale także polskością jako taką. Muzyka poruszająca przynajmniej pokolenie 30/40/50 latków. No i starszych. Co chyba mogłoby być inspirujące także i dla najmłodszych? Zdecydowana więszkość pochodzi z polskich filmów i seriali. Stworzyli ją giganci polskiej muzyki filmowej i polskiej muzyki w ogóle. Od Dudusia, Komedy czy Kilara do Chopina. Jeśli znacie, nawet lepiej, przypomnicie sobie. Ułożyłem nieprzypadkowo, to taka moja nowa kompilacja. Sprawdźcie mnie! A jeśli nie znacie, to popróbujcie, może pokochacie?"

Polskie drogi to Andrzej Kurylewicz, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda, Wojciech Kilar, Michał Lorenc, Krzesimir Dębski, Waldemar Kazanecki, Henryk Kuźniak, Andrzej Korzyński, Wojciech Trzciński, Włodzimierz Korcz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Grzegorz Preisner, Piotr Figiel oraz Fryderyk Chopin. Po prostu.

Na zdjęciu autor playlisty rozmawia o tych polskich krajobrazach, a także o jednym z ważnych bohaterów tego zestawu - Krzysztofie Komedzie - z Romanem Polańskim w 2019 roku (fot. Karpati&Zarewicz).

Oto ta playlista - tym razem wyjątkowo ponad 60 utworów i 3 godziny muzyki:

  1. Staszek Trzciński - Polskie drogi [link do playlisty]

Pozostałe playlisty tego samego autora w serwisie PrzestrzenMuzyki.pl:

  1. Staszek Trzciński - Polskie utwory w Pinacoladzie 2.0 w Radiospacji
  2. Staszek Trzciński - Przeboje mojego Taty

Przypominamy, że playlisty w serwisie Przestrzeń Muzyki publikują najlepsi polscy artyści, didżeje, twórcy, producenci, menedżerowie i dziennikarze muzyczni, a także inlfuencerzy internetowi. Ponadto - po zarejestrowaniu się w serwisie - listy tworzą nasi słuchacze, fani i pasjonaci muzyki. Wierzymy, że w dzisiejszym świecie muzycznym nie liczą się wyłącznie algorytmy funkcjonujące na platformach streamingowych i społecznościowych. Wierzymy w człowieka i jego wrażliwość. Wierzymy w doświadczonych ekspertów, a także w pasjonatów.

Wierzymy też w Waszą ciekawość. Możecie podejrzeć playlisty innych. Zarówno nasi przewodnicy - gwiazdy, jak i zwykli użytkownicy, układają je poprzez Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music i Amazon Music.

Więcej przeczytasz o nas tutaj > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/nowy-serwis-przestrzenmuzykipl-z-playlistami-gwiazd-wchodzi-na-polski-rynek

Oglądanie playlist i odsłuchiwanie repertuaru w Przestrzeni Muzyki odbywa się bez żadnych zobowiązań – za darmo i bez rejestracji. Proponujemy Wam rekomendowane przez nas playlisty, a możecie także zobaczyć wybrane przez Was Top 10 naszego serwisu.

Zależy nam także abyście byli aktywni. Oceniajcie playlisty zaproszonych ludzi, komentujcie je, śledźcie w końcu swoich ulubionych Przewodników i gatunki muzyczne. W tym celu należy się w prosty i szybki sposób zarejestrować się w serwisie PrzestrzeńMuzyki.pl > https://przestrzenmuzyki.pl Już jako zarejestrowani użytkownicy, możecie też tworzyć własne playlisty, by dzielić się nimi ze znajomymi, a my wyróżnimy najlepsze z nich na głównej stronie naszego serwisu.

Sprawdźcie kto jest z nami. Są to między innymi: Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Kuba Badach, Hania Rani, Igor Herbut, Czesław Mozil, Bartek Chaciński, Barbara Wrońska, Wojtek Urbański, Jan Borysewicz, Skubas, Reni Jusis, Marek Napiórkowski, Novika, Ralph Kaminski, Wojtek Mazolewski, Tomek Lipiński, Sławek Uniatowski, Marcin Wasilewski, Swiernalis, Ania Karwan, Człowiek Nowej Ery (CNE), Natalia Kukulska, Monika Borzym, Zbigniew Hołdys, Polska Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Wojtek Pilichowski, Katarzyna Wodecka-Stubbs, Arek Kłusowski, Magda Ruta, Paweł Sito, Artur Orzech, Mikołaj Komar, Patrycja Kosiarkiewicz, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Marek Kościkiewicz, Cpt. Sparky, Ala|Zastary, Bartek Królik, Dagadana, Envee, Chór Polskiego Radia, Orkiestra Sinfonia Viva, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Agnieszka Franków-Żelazny, Stach Bukowski, Olga Polikowska, Fame Festiwal Toruń, Maciek Nowak, Magda Gacyk, Cukier, Kaczmarek, Pola Chobot & Adam Baran, Maken, Estera Anna Prugar, Jakub Zańczak, Igor Fleiszer/iRobot, DJ Papa Zura, Tacher, Dagiel, Bartosz Boruciak, Michał Tomasik, DJ Nambear, Zabity Za Bity, Mateusz Ryman i Stanisław Trzciński. Ponadto wydawnictwa muzyczne m. in. KAYAX czy FONOBO LABEL. Każdego miesiąca będzie tych przewodników coraz więcej. Tu znajdziecie pełną listę: Przewodnicy Przestrzeni Muzyki > https://przestrzenmuzyki.pl/przewodnicy 

Poznajcie 5 pierwszych playlist, autorstwa 5 polskich artystów > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/polski-top-wszechczasow-wg-organka-borysewicza-lipinskiego-herbuta-i-kasa-poznaj-muzyke-ich-mlodosci

Poznajcie 3 inne playlisty, autorstwa Przewodniczek naszego serwisu > https://przestrzenmuzyki.pl/aktualnosc/przewodniczki-przestrzeni-muzyki-w-akcji-poznajcie-czego-sluchaja-novika-i-kasia-wodecka

Dodatkowo, jako Wasi przewodnicy, rekomendujemy najciekawsze Kultowe koncerty w historii polskiej muzyki. W specjalnej zakładce znajdziecie nasz subiektywny wybór, który będzie się powiększał z miesiąca na miesiąc.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI "JAK SŁUCHAĆ MUZYKI" W NASZYM SERWISIE:

  1. Playlisty naszych użytkowników są tworzone na ośmiu różnych platformach: Spotify, Tidal, YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer, Apple Music lub Amazon Music.
  2. Muzykę tę możecie odsłuchiwać za pośrednictwem naszego serwisu.
  3. W przypadku playlist tworzonych na Youtube, SoundCloud czy MixCloud - sytuacja jest prosta - klikaj w tytuły na liście lub posłuchaj całej playlisty - można odsłuchiwać całe utwory w naszym serwisie, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.
  4. W przypadku Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music i Amazon Music - zawsze możesz bezpośrednio z naszej strony odsłuchiwać 30-sekundowych fragmentów utworów na wszystkich urządzeniach (wysoka jakość dźwięku - z wyjątkiem Tidal), zaś w celu posłuchania całości - musisz posiadać subskrypcje tych serwisów.
  5. Posiadając subskrypcję Spotify, Apple Music lub Deezer (tu starczy podać dane za darmo), nadal możesz posłuchać utworów w całości bezpośrednio z naszego serwisu na komputerach, o ile jesteś zalogowany do Spotify, Apple Music lub Deezer na tej samej przeglądarce internetowej, na której masz otwartą stronę PrzestrzenMuzyki.pl lub jeśli się zalogujesz do danego serwisu w okienku na naszej stronie (Apple Music).
  6. Natomiast w przypadku playlist tworzonych na Tidal i Amazon Music (odsłuch na wszelkich urządzeniach) oraz w przypadku odsłuchiwania naszej strony na urządzeniach przenośnych (playlisty Spotify lub Deezer) - kliknij w interesującą Cię playlistę i przekieruj się z naszej strony internetowej do danego serwisu streamingowego i kontynuuj odsłuchiwanie!
  7. Po zalogowaniu się na smartfonie w aplikacji Apple Music - możesz odsłuchiwać całe utwory na playlistach tworzonych w Apple Music w naszym serwisie na smartfonie - jeśli zalogujesz się do tego serwisu w okienku na naszej stronie.

 

Partnerzy merytoryczni: STX Music Solutions, Press-Service Monitoring Mediów

Patroni medialni: Radiospacja, K MAG, CGM.pl, blog Polifonia, JazzSoul.pl

Serwis dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Subskrybuj kanał Przestrzeń Muzyki na YouTube > LINK

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 BA Booking Agency Stanisław Trzciński

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.