layer

Koncerty

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu. Zbiór ten będziemy powiększali z miesiąca na miesiąc.

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Koncerty

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu. Zbiór ten będziemy powiększali z miesiąca na miesiąc.

Koncerty

Wodecki Twist Festiwal

Wodecki Twist Festiwal, to efekt inspiracji twórczością kompozytorską Zbigniewa Wodeckiego i jej interdyscyplinarnością. To najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wielkich gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej. O charakterze Festiwalu stanowić ma charakter jego Patrona, czyli to, jakim był człowiekiem. Od pierwszej edycji - od 2018 roku - organizuje go Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

W 2018 roku wystąpili m.in.: Edyta Górniak, Kayah, Mitch&Mitch, Grzegorz Turnau, Kuba Badach > LINK, Zdzisława Sośnicka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Sławek Uniatowski, Hanna Banaszak, Igor Herbut, Ania Rusowicz, Gaba Kulka, Daria Zawiałow, Jacek Wójcicki, Mariusz Patyra, Adam Bałdych, Ewa Uryga, Patrycjusz Gruszecki, Beata Rybotycka, Leszek Możdżer.

W 2019 roku wystąpili m.in.: Matt Dusk, Dawid Podsiadło > LINK, Mela Koteluk, Brodka, Igor Herbut, Alicja Majewska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, JNR Robinson, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, orkiestra Sinfonietta Cracovia, Krzysztof Herdzin Big Band i chór DeocentriCity. Ponadto Michael „Patches” Stewart , Piotr Wojtasik Quintet, Kayah, Anna Maria Jopek, JNR Robinson, Wojciech Waglewski, Ziut Gralak, Apostolis Anthimos, Marcin Pospieszalski, Piotr Wyleżoł, Magda Bożyk, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Kasia Moś, Daryl Strodes i zespół Hańba.

Natomiast w niedzielę 28 września 2020 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się jubileuszowy koncert w ramach "3. Wodecki Twist Festiwal 2020 online". Wypełniony był najpiękniejszymi piosenkami o miłości. Specjalne aranżacje wielkich przebojów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś i jego orkiestra.

Na scenie pojawili się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Artystom towarzyszyła także Santander Orchestra.

Część muzyczną koncertu „Dobrze, że jesteś” uzupełniły audiowizualne materiały z archiwum. Koncert poprowadziła Magda Miśka-Jackowska.

Dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs powiedziała:

"Zapraszam na magiczny dzień, najpiękniejsze utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, piękne głosy, teatr i jak zawsze Tata. Kochani. Jest dla nas niezwykle ważne, aby mimo wszystkich trudności, jakie spadły na kulturę w tym roku, spotkać się z Wami, naszą publicznością. Nie możemy tego zrobić jak zwykle w pięknych salach koncertowych Krakowa, przenosimy więc jedną z nich dla Was do sieci. Jestem pewna , że koncert, jaki przygotowaliśmy, przyniesie nam wszystkim mnóstwo radości. Z miłości do muzyki!".

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.