#przestrzenmuzyki.pl

Moje playlisty

Dodane playlisty

Playlista Opis Gatunek Data dodania Share Ocena Głosuj

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. 

Autorka tekstów i współautorka muzyki, jest córką legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego. W swoim „dorosłym” dorobku wokalistka nagrała 11 solowych płyt. Jej hity „Im więcej ciebie tym mniej”, „Piosenka światłoczuła”, czy „W biegu” królowały na radiowych listach przebojów. Jest zdobywczynią złotych i platynowych płyt oraz licznych nagród muzycznych. Kilka razy uznana została za wokalistkę roku przez rozgłośnie radiowe. 12 razy nominowano ją do nagrody Fryderyka, a w ubiegłym roku zdobyła tę statuetkę za akustyczny album „Szukaj w snach” nagrany wspólnie z gitarzystą jazzowym Markiem Napiórkowskim.

Jej najnowsza płyta- „Czułe struny” - została okrzyknięta największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Adama Sztaby oraz Pawła Tomaszewskiego. Pod ich batutą zabrzmiała orkiestra Sinfonia Varsovia. Za warstwę liryczną poza Natalią odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu. Są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. W nagranie albumu twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Artystka nie boi się muzycznych wyzwań. Występowała z takimi gwiazdami jak José Carreras, Harlem Gospel Choir czy Lemar. Zagrała główne role w musicalach „Miss Saigon” i „Królewna Śnieżka”. Nagrała też piosenki do hitów filmowych: „Zakochani”, „Och Karol 2” czy bajek „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” oraz „Magiczna zima Muminków”.

W social mediach obserwuje ją ponad 350 tysięcy fanów, a jej teledyski w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy.

https://www.nataliakukulska.pl

Rekomendowane playlisty

Partnerzy