#przestrzenmuzyki.pl

Moje playlisty

Dodane playlisty

Playlista Opis Gatunek Data dodania Share Ocena Głosuj

Mirosław “Maken” Dzięciołowski (Czwórka, Joint Venture Sound System, Ostróda Reggae Festival)

Jest twórcą jednego z pierwszych polskich DJ’skich kolektywów reggae Joint Venture Sound System. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, od ponad 30 lat zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.

Poza sceną jest jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od 12 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”, który jest główną audycją promującą reggae w polskich stacjach radiowych. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong rodziny Marley – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Wielokrotnie jeździł na Jamajkę jako przewodnik wypraw eksplorujących jamajską muzykę i kulturę. Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz nagrodzoną Fryderykiem kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. W 2014 uhonorowany został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.

Pracował jako manager takich grup jak Village Kollektiv, Warsaw Afrobeat Orchestra czy Kapela ze Wsi Warszawa.

Maken działa nie tylko na scenie sound systemowej - w 2019 roku był oficjalnym DJ’em trasy „Męskie Granie”.

http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski/

Rekomendowane playlisty

Partnerzy