Barbara Wrońska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę.

Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej dziadek Tadeusz Wroński, był rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie, zaś ojciec wykładowcą na tejże uczelni. Od czwartego roku życia uczyła się gry na skrzypcach. W 2004 pojawiła się na płycie „8 Ohm” – grupy Pustki, grając na skrzypcach i instrumentach klawiszowych, zaś w 2007 została główną wokalistką zespołu.

Wraz ze swoją siostrą Zuzanną współtworzyła także duet Ballady i Romanse. W 2015 roku utwory zespołu pojawiły się w nagradzanym filmie „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Po latach pracy zespołowej postawiła na siebie i postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem.

Pierwszy singiel, promujący autorski album „Nie czekaj”, odniósł bardzo duży sukces. Singiel ten jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki. To przebojowa piosenka, która pokazuje różnorodność brzmień jakie znajdziemy na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej.

Na albumie „Dom z Ognia” czuć tęsknotę za polską piosenką z lat 60, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana.

W styczniu 2019 album „Dom z ognia” został nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, zaś ona sama w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa).

Moje playlisty

Dodane playlisty

Wybierz źródło:

Playlista Opis Gatunek Dodana Share ocena głosuj szczegóły

1

Ulubione polskie utwory.

  • Klasyka,
  • Elektronika,
  • Rock i Alternatywa,
  • Pop

30.10.2020

Szczegóły
# Tytuł
Playlista Opis Gatunek Dodana Share ocena głosuj szczegóły

1

Ulubione polskie utwory.

  • Klasyka,
  • Elektronika,
  • Rock i Alternatywa,
  • Pop

30.10.2020

Szczegóły
# Tytuł

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.